Kolorowanki a sztuka

Wybór kolorowanek jest duży i często zagmatwany. Kolorowanki ze sklepu taniaksiazka.pl są szczególnie popularne wśród dzieci i nie bez powodu: dzięki różnym obrazkom dzieci mogą pozwolić sobie na kreatywność i nie tylko eksperymentować z kolorami, ale także nauczyć się wymyślać własne historie. Ogólnie rzecz biorąc, kolorowanki są dostępne dla różnych grup wiekowych. Proste kolorowanki z hojnymi obrazkami do kolorowania są już dostępne dla dzieci od drugiego roku życia. Im starsze dziecko, tym bardziej szczegółowe kolorowanki i tym większe wyzwanie dla dzieci.

Dlaczego warto mieć w domu kolorowanki?

  • Malowanie i kolorowanie sprzyja koordynacji ręka-oko i ćwiczy początkowe wyczucie koloru
  • Motywy dostosowane do wieku, które zachęcają, ale nie przytłaczają
  • Promuje kreatywność i wyobraźnię
  • Dla dzieci od 2 lat.

Zalety kolorowanki

Młodzież chce być kreatywna. Dzięki obrazkom kolorowanki stanowią doskonałą podstawę do kreatywnej dyskusji. Odpowiednie do wieku kolorowanki w kolorowance zachęcają do zastanowienia się nad odpowiednimi kolorami, eksperymentowania i podejmowania decyzji. Kolorowanie wspomaga trening koordynacji ręka-oko. Rodzice szybko zauważą, że dzieci się rozwijają i uczą się umiejętności motorycznych poprzez kolorowanie. Chociaż zachowanie linii lub wybór odpowiednich kolorów na pierwszych obrazkach może być trudny, uczysz się bardzo szybko, a wyniki poprawiają się z każdego zdjęcia. Jednocześnie w ten sposób poszerza się przestrzenna zdolność widzenia i myślenia. Na perspektywę wpływają różne perspektywy, które przyjmują motywy, a młodzież podświadomie radzi sobie ze zmianami przestrzennymi. Uczysz się radzić sobie z kolorowaniem obrazków i twórczo malować.

Kolejną zaletą kolorowanki jest zabawna nauka używania ołówka podczas malowania. Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć szkolnych możesz nauczyć się trzymać długopis i malować nim, a nawet rysować litery lub malować na dużych powierzchniach. Osoby, które malowały kolorowanki w przedszkolu, na ogół mają mniej trudności w nauce pisania w szkole podstawowej.

Kto powiedział, czym jest sztuka?

Podobnie jest z pytaniem, czym może być sztuka. Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto skupić się na trzech głównych terminach: relacja – percepcja – kultura. Sztuka żyje, gdy ludzie wchodzą ze sobą w kontakt poprzez określony przedmiot. Uwalniane w ten sposób myśli i uczucia prowadzą do wspólnej orbity wymiany. Powstaje rodzaj wymiany myśli i uczuć.

Obraz, film czy spektakl operowy nie są sztuką per se. Przede wszystkim są to produkty czyste. Tylko wtedy, gdy są postrzegane jako interpretacyjne przez co najmniej jedną osobę – która nie jest bezpośrednio zaangażowana w proces tworzenia. Wtedy przedmiot staje się sztuką.

W tym momencie zewnętrznej percepcji produkt staje się przedmiotem nieokiełznanych sił odśrodkowych poza swoim „kokonem pochodzenia”. Pole siłowe intelektualnej debaty rozwija się poza zasięgiem percepcji i wpływu producentów.

Dzieło sztuki jest pozbawione jakiejkolwiek dyskrecji ze względu na formalności i logikę faktyczną. Sztuka żyje z czystej, ludzkiej anarchii percepcji. Tym, co odróżnia produkty rynkowe od dzieł sztuki, jest odpowiedni motyw od samego początku.